KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14345153
nr 1434 5153
Erik Arosenius
(1880-1953), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad -19, bladets mått: 18x13, yttermått inklusive ram: 31x27 cm
Erik Arosenius, svensk målare född 1880 i Göteborg, död 1953.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 29 november 2021
kl 20:40:14
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Erik Arosenius
Läs mer om Erik Arosenius