KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 4137049
nr 413 7049
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Akvareller, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 2 st från Kairouan 1926, signerade, ung man 29x22 cm resp dromedarer och åsnor 22x29 cm
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 15 maj 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason