KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14852026
nr 1485 2026
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Väg med hus i fjärran". Signerad. Olja på duk, 33x40 cm, oramad
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 19:33:34
29/8 19:03:52
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg