KONST / Litografier / Offsetlitografi 15042104
nr 1504 2104
Elis Eriksson
(1906-2006), Sverige
"Ägget hoppar in i krokodilens mage". Osignerad offsetlitografi. Bildmått: 100x70 cm, yttermått inklusive ram: 103x73 cm
Elis Eriksson, svensk målare, skulptör och författare född 1906, död 2006.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:22:01
1.000 kr
1.100 kr
1.300 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr
21 nov
Elis Eriksson
Läs mer om Elis Eriksson