KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033010
*
nr 1503 3010
Carl Skånberg
(1850-1883), Sverige
Oljemålning, Signerad, Studie. Olja på pannå, 27x15 cm, yttermått inklusive ram: 46x34 cm
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 19:34:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 17:07:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Skånberg
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Läs mer om Carl SkÃ¥nberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl skånberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
7061 Oljemålning
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:44
*
Carl Skånberg
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Läs mer om Carl SkÃ¥nberg
nr 1503 3010
Carl Skånberg
(1850-1883), Sverige
Oljemålning, Signerad, Studie. Olja på pannå, 27x15 cm, yttermått inklusive ram: 46x34 cm
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 17:07:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Skånberg
Carl SkÃ¥nberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .Läs mer om Carl SkÃ¥nberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl skånberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
7061 Oljemålning
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:44