ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14598035
*
nr 1459 8035
Spegel
64x54cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2022
kl 20:24:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 19:35:45
1
150 kr
1/4 13:28:10
2
150 kr
1/4 13:28:10
1
150 kr (Budbetjänt)
2/4 18:38:15
3
250 kr
4/4 09:18:02
4
400 kr
4/4 10:07:10
5
500 kr
4/4 10:41:19
4
500 kr
4/4 10:41:19
5
500 kr (Budbetjänt)
4/4 10:42:45
4
800 kr
4/4 11:27:04
5
700 kr
4/4 11:27:04
4
800 kr (Budbetjänt)
4/4 20:05:56
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1459 8035
Spegel
64x54cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 19:35:45 | 1 | 150 kr |
1/4 13:28:10 | 2 | 150 kr |
1/4 13:28:10 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
2/4 18:38:15 | 3 | 250 kr |
4/4 09:18:02 | 4 | 400 kr |
4/4 10:07:10 | 5 | 500 kr |
4/4 10:41:19 | 4 | 500 kr |
4/4 10:41:19 | 5 | 500 kr (Budbetjänt) |
4/4 10:42:45 | 4 | 800 kr |
4/4 11:27:04 | 5 | 700 kr |
4/4 11:27:04 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
4/4 20:05:56 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23