KONST / Litografier / Färglitografi 14424411
nr 1442 4411
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 72/310. Färglitografi, bildmått: 33x41, yttermått inklusive ram: 50x57 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 17 januari 2022
kl 19:46:30
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
350 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren