KONST / Litografier / Färglitografi 14534136
nr 1453 4136
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad hc 11/40, daterad -86. Färglitografi, bildmått: 55x46, yttermått inklusive ram: 77x66 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 7 mars 2022
kl 19:56:53
900 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.400 kr
1.500 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson