KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15539038
nr 1553 9038
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Stickande flicka. Signerad, daterad -59. Olja på duk, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 64x55 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 31 juli 2023
kl 20:53:49
31/7 20:22:28