KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14624378
nr 1462 4378
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Signerad, hus. Olja på pannå, 11x24cm, yttermått inklusive ram: 21x34cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:27:43
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson
Lis Husberg (f. 1920)