ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3124322
*
nr 312 4322
Spegel
Med konsol, Vit, 136+78
Utrop:
18.000 kr
Såld:
15.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 maj 2004
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar vit
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
nr 312 4322
Spegel
Med konsol, Vit, 136+78
Utrop: | 18.000 kr |
---|---|
Såld: | 15.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 maj 2004 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar vit
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35