KONST / Litografier / Färglitografi 14409508
nr 1440 9508
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Sven X: et Erixsson, Sverige. Tabor. Signerad, numrerad 142/360. Färglitografi, bildmått: 38x47, yttermått inklusive ram: 59X69 cm. Ej
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 december 2021
kl 19:27:13
16/12 20:58:11
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén