ÖVRIGT / Diverse / Salt & pepparströare 12901494
*
nr 1290 1494
Salt & pepparströare
3 delar, Gense. Höjd: 9-15cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2019
kl 19:50:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/11 20:06:31
1
300 kr
17/11 19:48:12
2
600 kr
18/11 11:34:16
1
600 kr
18/11 11:34:16
2
600 kr (Budbetjänt)
18/11 11:35:28
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
18 nov
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...
Läs mer om Retro
- Läs mer...
Børge Mogensen (1914-1972)
Dansk snickarmästare och möbelformgivare och lärare vid Kunstakademiets Møbelskole i Köpenhamn.
GENSE
GENSE etablerades i Eskilstuna 1856 av Gustav Eriksson och är ett akronym av Gustav Eriksson NySilverfabrik i Eskilstuna.
GENSE är kanske främst känt för sin bestickstillverkning.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gense salt & pepparströare
-
7024 Bricka
+ fat, 3 st, Firma Svenskt Tenn, diameter: 18 cm. ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:31
-
6357 Cigarettburk
GAB Brons, 1930-tal. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:27
-
7037 Gardinstångshå..
4 st, mässing. Höjd: 10,5 cm, d 13,5
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:21
-
6459 Plaketter
2 st, brons, 15x20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38
-
7041 Reservoarpenna
Mont Blanc, fjäder i 14k guldplätering, Meisterstü..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:27
-
7047 Speldosa
+ 6 st skivor. Symphonion, Tyskland, dosa i mörkbe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:12
*
Salt & pepparströare
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro
nr 1290 1494
Salt & pepparströare
3 delar, Gense. Höjd: 9-15cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/11 20:06:31 | 1 | 300 kr |
17/11 19:48:12 | 2 | 600 kr |
18/11 11:34:16 | 1 | 600 kr |
18/11 11:34:16 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
18/11 11:35:28 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 nov
Retro
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion samlar vi läckra designföremÃ¥l med fokus pÃ¥ 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...Läs mer om Retro
- Läs mer...
Børge Mogensen (1914-1972)
Dansk snickarmästare och möbelformgivare och lärare vid Kunstakademiets Møbelskole i Köpenhamn.
GENSE
GENSE etablerades i Eskilstuna 1856 av Gustav Eriksson och är ett akronym av Gustav Eriksson NySilverfabrik i Eskilstuna. GENSE är kanske främst känt för sin bestickstillverkning.
Dansk snickarmästare och möbelformgivare och lärare vid Kunstakademiets Møbelskole i Köpenhamn.
GENSE
GENSE etablerades i Eskilstuna 1856 av Gustav Eriksson och är ett akronym av Gustav Eriksson NySilverfabrik i Eskilstuna. GENSE är kanske främst känt för sin bestickstillverkning.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gense salt & pepparströare
-
7024 Bricka
+ fat, 3 st, Firma Svenskt Tenn, diameter: 18 cm. ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:31 -
6357 Cigarettburk
GAB Brons, 1930-tal. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:27 -
7037 Gardinstångshå..
4 st, mässing. Höjd: 10,5 cm, d 13,5
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:21
-
6459 Plaketter
2 st, brons, 15x20 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38 -
7041 Reservoarpenna
Mont Blanc, fjäder i 14k guldplätering, Meisterstü..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:27 -
7047 Speldosa
+ 6 st skivor. Symphonion, Tyskland, dosa i mörkbe..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:12