ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5613017
*
nr 561 3017
Spegel
med skeppsmotiv, höjd: 111
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2009
kl 18:04:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 10:41:06
1
700 kr
17/1 12:39:50
2
450 kr
18/1 23:58:18
3
600 kr
19/1 14:39:08
4
850 kr
19/1 17:36:19
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg fartygsmotiv marin marinmotiv motiv med skepp skeppsmotiv spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35
*
Spegel
nr 561 3017
Spegel
med skeppsmotiv, höjd: 111
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/1 10:41:06 | 1 | 700 kr |
17/1 12:39:50 | 2 | 450 kr |
18/1 23:58:18 | 3 | 600 kr |
19/1 14:39:08 | 4 | 850 kr |
19/1 17:36:19 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fartyg fartygsmotiv marin marinmotiv motiv med skepp skeppsmotiv spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:49 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:48 -
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:59
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:35