![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15175094
*
nr 1517 5094
Carl Erik Bodén
(1909-2003), Sverige
Oljemålning, Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 36x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x48 cm
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2023
kl 20:41:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 12:07:01
1
Vinnande bud
23/1 20:40:23
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Läs mer om Carl Erik Bodén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl erik bodén kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
*
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Läs mer om Carl Erik Bodén
nr 1517 5094
Carl Erik Bodén
(1909-2003), Sverige
Oljemålning, Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på pannå, 36x41 cm, yttermått inklusive ram: 44x48 cm
Carl Erik Bodén, svensk målare och konsthantverkare född 1909, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 12:07:01 | 1 | Vinnande bud |
23/1 20:40:23 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Carl Erik Bodén
Carl Erik Bodén, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare född 1909, död 2003.Läs mer om Carl Erik Bodén
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl erik bodén kvinna olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43