KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14677328
nr 1467 7328
Sverre Erixson
(f. 1932), Sverige
Oljemålning, "Havet I". Signerad, daterad 1961. Olja på duk, 72x92cm, yttermått inklusive ram: 77x98cm
Sverre Erixson, svensk konstnär född 1932.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 16 maj 2022
kl 20:30:36
13/5 10:37:31
1.000 kr
16/5 20:24:49