KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14502032
*
nr 1450 2032
Akvarell
Erik Andersson. Signerad, daterad -13, Stockholmsmotiv, 40x50, yttermått inklusive ram: 43x53, akvarell
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2022
kl 18:27:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 09:36:01
1
100 kr
13/2 09:36:34
1
Vinnande bud
13/2 09:42:32
1
justering av budtak
21/2 16:54:09
2
150 kr
21/2 16:54:09
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik andersson motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1450 2032
Akvarell
Erik Andersson. Signerad, daterad -13, Stockholmsmotiv, 40x50, yttermått inklusive ram: 43x53, akvarell
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 09:36:01 | 1 | 100 kr |
13/2 09:36:34 | 1 | Vinnande bud |
13/2 09:42:32 | 1 | justering av budtak |
21/2 16:54:09 | 2 | 150 kr |
21/2 16:54:09 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
21 feb
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 21 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik andersson motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.200 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:20