![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8012427
*
nr 801 2427
Skulptur
Keramik, Kvinna med frukter, höjd: 45
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2013
kl 20:31:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 23:57:10
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk kvinna med frukter skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36
-
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
7070 Skulptur
Patinerad metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:39
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
Skulptur
nr 801 2427
Skulptur
Keramik, Kvinna med frukter, höjd: 45
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 23:57:10 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk kvinna med frukter skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
7070 Skulptur
Patinerad metall. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:39
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52