KONST / Litografier / Färglitografi 14855005
nr 1485 5005
Gösta Werner
(1909-1989), Sverige
Färglitografi, SON . Signerad, numrerad 181/250, bildmått: 74X54, yttermått inklusive ram: 85X63 cm.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 20:56:31
100 kr
250 kr
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Gösta Werner
Läs mer om Gösta Werner
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.