![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 9096451
*
nr 909 6451
Blyerts
Fredrik Westin, 1800-tal, Mansporträtt, verso a verso, 14 x 16
Utrop:
2.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2014
kl 20:32:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 19:17:54
1
300 kr
1/9 09:57:20
2
700 kr
1/9 17:03:24
3
700 kr
1/9 17:03:33
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts fredrik westin mansporträtt porträttmåleri teckning vattenfärg verso a verso
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:20
*
Blyerts
nr 909 6451
Blyerts
Fredrik Westin, 1800-tal, Mansporträtt, verso a verso, 14 x 16
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 19:17:54 | 1 | 300 kr |
1/9 09:57:20 | 2 | 700 kr |
1/9 17:03:24 | 3 | 700 kr |
1/9 17:03:33 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts fredrik westin mansporträtt porträttmåleri teckning vattenfärg verso a verso
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:20