KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10031330
*
nr 1003 1330
Brita Naess
(1901-1965), Sverige
Akvarell, Brita Naess, blomsterstilleben, signerad. -52, 29x19
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
söndag 20 december 2015
kl 20:13:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 16:21:34
1
300 kr
20/12 18:24:51
2
600 kr
20/12 20:06:20
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Läs mer om Brita Naess
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben brita naess brita næss stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20
*
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Läs mer om Brita Naess
nr 1003 1330
Brita Naess
(1901-1965), Sverige
Akvarell, Brita Naess, blomsterstilleben, signerad. -52, 29x19
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
söndag 20 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/12 16:21:34 | 1 | 300 kr |
20/12 18:24:51 | 2 | 600 kr |
20/12 20:06:20 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Naess
Brita Næss, svensk bildkonstnär född 1901 i Stockholm, död 1965.Läs mer om Brita Naess
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben brita naess brita næss stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20