KONST / Litografier / Färglitografi 10985304
nr 1098 5304
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Albin Amelin (1902-1975), Onumrerad, 56x70
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 27 mars 2017
kl 18:20:01
100 kr
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin