KONST / Litografier / Färglitografi 11244413
*
nr 1124 4413
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Segelbåt, motivet: 28x45
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2017
kl 19:58:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 19:21:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:00
-
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:46
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 1124 4413
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), Segelbåt, motivet: 28x45
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 19:21:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:00 -
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:46