![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11796096
*
nr 1179 6096
Akvarell
Oidentifierad konstnär, S: t Nicolai kyrkoruin, Visby, 1800-tal, motivet: 25x19
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 19:38:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 08:41:25
1
Vinnande bud
22/4 14:24:19
2
600 kr
22/4 14:24:19
1
700 kr (Budbetjänt)
22/4 14:24:51
2
800 kr
22/4 14:24:51
1
900 kr (Budbetjänt)
23/4 11:04:49
3
1.200 kr
23/4 11:04:49
1
1.300 kr (Budbetjänt)
23/4 11:07:06
3
2.000 kr
23/4 11:07:06
1
(budbetjänt)
23/4 19:11:25
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg visby
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08
-
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
nr 1179 6096
Akvarell
Oidentifierad konstnär, S: t Nicolai kyrkoruin, Visby, 1800-tal, motivet: 25x19
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 08:41:25 | 1 | Vinnande bud |
22/4 14:24:19 | 2 | 600 kr |
22/4 14:24:19 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
22/4 14:24:51 | 2 | 800 kr |
22/4 14:24:51 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
23/4 11:04:49 | 3 | 1.200 kr |
23/4 11:04:49 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
23/4 11:07:06 | 3 | 2.000 kr |
23/4 11:07:06 | 1 | (budbetjänt) |
23/4 19:11:25 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg visby
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:44 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:08 -
6430 Akvareller
4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:54