KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12667187
nr 1266 7187
Harry Sahlin
(1905-1987), Sverige
Oljemålning, "Förvårsdag Hornberga". Signerad, daterad 76. Olja på pannå, 61x50 cm
Harry Emanuel Sahlin, svensk målare född 1905, död 1987
Utrop:
400 kr
måndag 29 juli 2019
kl 18:06:14