KONST / Litografier / Litografi 14456084
*
nr 1445 6084
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Litografi, + bok, Segelbåt, oramat löst blad. Signerad, numrerad 173/200, bladets mått: 21x27 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 20:54:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 22:41:44
1
100 kr
31/1 16:22:33
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bok grafik gustav rudberg litografi litografier marin marinmotiv oramat löst blad segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
nr 1445 6084
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Litografi, + bok, Segelbåt, oramat löst blad. Signerad, numrerad 173/200, bladets mått: 21x27 cm
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 22:41:44 | 1 | 100 kr |
31/1 16:22:33 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bok grafik gustav rudberg litografi litografier marin marinmotiv oramat löst blad segelbåt segelbåtar segelfartyg segelskuta segelskutor sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11