KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14733267
*
nr 1473 3267
Jacob Hägg
(1839-1931), Sverige
Oljemålning, Signerad, kopia efter Smirnov. Olja på duk, 45x60, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
Kondition: skadad ram
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 juni 2022
kl 19:02:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 22:50:50
1
100 kr
6/6 18:46:58
2
800 kr
6/6 18:47:49
1
200 kr
6/6 18:47:49
2
250 kr (Budbetjänt)
6/6 18:48:34
1
300 kr
6/6 18:48:34
2
350 kr (Budbetjänt)
6/6 18:49:33
1
400 kr
6/6 18:49:33
2
450 kr (Budbetjänt)
6/6 18:52:32
3
600 kr
6/6 18:52:32
2
700 kr (Budbetjänt)
6/6 18:53:12
3
1.000 kr
6/6 18:53:41
3
1.000 kr
6/6 18:57:13
2
Vinnande bud
6/6 18:57:32
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jacob Hägg
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Läs mer om Jacob Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacob hägg olja olja på duk oljemålning oljemålningar smirnov svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8072 Oljemålning
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:42
-
8447 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. "Vatten och ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:05
-
8410 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:08
-
8364 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad - 05, li..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:28
-
8353 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:58
-
8343 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, terrass, 23x32 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:43
*
Jacob Hägg
Kondition: skadad ram
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jacob Hägg
nr 1473 3267
Jacob Hägg
(1839-1931), Sverige
Oljemålning, Signerad, kopia efter Smirnov. Olja på duk, 45x60, yttermått inklusive ram: 60x75 cm
Kondition: skadad ram
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk målare främst känd för sitt marinmåleri.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 22:50:50 | 1 | 100 kr |
6/6 18:46:58 | 2 | 800 kr |
6/6 18:47:49 | 1 | 200 kr |
6/6 18:47:49 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
6/6 18:48:34 | 1 | 300 kr |
6/6 18:48:34 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
6/6 18:49:33 | 1 | 400 kr |
6/6 18:49:33 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
6/6 18:52:32 | 3 | 600 kr |
6/6 18:52:32 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
6/6 18:53:12 | 3 | 1.000 kr |
6/6 18:53:41 | 3 | 1.000 kr |
6/6 18:57:13 | 2 | Vinnande bud |
6/6 18:57:32 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jacob Hägg
Jacob Hägg, född 1839, död 1931, svensk mÃ¥lare främst känd för sitt marinmÃ¥leri.Läs mer om Jacob Hägg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacob hägg olja olja på duk oljemålning oljemålningar smirnov svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8072 Oljemålning
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:42 -
8447 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. "Vatten och ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:05 -
8410 Oljemålning
Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:08
-
8364 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad - 05, li..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 20:28 -
8353 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Stilleben. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:58 -
8343 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, terrass, 23x32 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:43