KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10594237
*
nr 1059 4237
Aly Ben Salem
(1910-2001), Sverige
Blandteknik, Aly Ben Salem (1910-2001), kvinna, signerad, 27x21
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2016
kl 18:45:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 12:51:41
1
4.000 kr
22/9 19:49:12
2
Vinnande bud
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Aly Ben Salem
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Läs mer om Aly Ben Salem
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller aly ben salem blandteknik kvinna svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:30
-
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:16
-
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:14
-
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:12
*
Aly Ben Salem
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Läs mer om Aly Ben Salem
nr 1059 4237
Aly Ben Salem
(1910-2001), Sverige
Blandteknik, Aly Ben Salem (1910-2001), kvinna, signerad, 27x21
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 5.000 kr |
Såld: | 4.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/9 12:51:41 | 1 | 4.000 kr |
22/9 19:49:12 | 2 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Aly Ben Salem
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk mÃ¥lare.Läs mer om Aly Ben Salem
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller aly ben salem blandteknik kvinna svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:30 -
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:16 -
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:14 -
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:12