KONST / Litografier / Färglitografi 14808276
nr 1480 8276
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Kévork Zabounian (f. 1933). Signerad, numrerad 5/140. Färglitografi, bildmått: 52x38 cm, yttermått inklusive ram: 77x58 cm
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 18:33:45
300 kr
350 kr
Kévork Zabounian
Läs mer om Kévork Zabounian