Föremål som liknar -tal
6572 Kopparstick
Såld: 1.000 kr
Såldes den 12 januari 2026
6442 Matskedar
6 st, silver, 1800-tal. Längd: 22 cm, vikt: 330 gr ca
Såld: 4.800 kr
Såldes den 12 januari 2026
6586 Supkalk
silver, 1800-tal. Höjd: 13 cm, vikt: 60 gr ca
Såld: 900 kr
Såldes den 12 januari 2026
6389 Puderstolar
ett par, 1800-talets slut
Såld: 700 kr
Såldes den 12 januari 2026
6323 Fiol
Såld: 1.100 kr
Såldes den 12 januari 2026
6685 Bokhylleskåp
Såld: 2.600 kr
Såldes den 12 januari 2026
6372 Vaxstapelställ
mässing, 1800-tal. Höjd: 15 cm
Såld: 250 kr
Såldes den 12 januari 2026
6326 Parti mynt
Sverige, 17-18-1900-tal, diverse
Såld: 3.000 kr
Såldes den 12 januari 2026
6185 Lockurna
Kina, 1900-tal. Höjd: 24 ca
Såld: 100 kr
Såldes den 12 januari 2026