ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8347085
*
nr 834 7085
Spegel
omkring 1900, höjd: 83 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2013
kl 20:32:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 21:26:22
1
150 kr
16/6 03:03:48
2
500 kr
16/6 18:47:24
3
250 kr
16/6 18:47:57
3
350 kr
16/6 18:48:34
3
450 kr
16/6 18:48:58
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 834 7085
Spegel
omkring 1900, höjd: 83 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/6 21:26:22 | 1 | 150 kr |
| 16/6 03:03:48 | 2 | 500 kr |
| 16/6 18:47:24 | 3 | 250 kr |
| 16/6 18:47:57 | 3 | 350 kr |
| 16/6 18:48:34 | 3 | 450 kr |
| 16/6 18:48:58 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



