KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13051539

nr 1305 1539

Albert Engström

(1869-1940), Sverige

Etsning, Signerad, porträtt. Motivet: 25x20,5

Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 3 februari 2020
kl 19:27:39

3/2 19:22:39 1      Vinnande bud

Albert Engström

Läs mer om Albert Engström