KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808419
nr 1480 8419
Carl Riddersporre
(1883-1945), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 46x63 cm, yttermått inklusive ram: 55x75 cm
Carl Riddersporre, svensk bildkonstnär född 1883, död 1945.
Utrop:
500 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:59:37
Carl Riddersporre
Läs mer om Carl Riddersporre