BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 8156166
nr 815 6166
Ljusstakar
4 st, Tenn, höjd: 13, 1900-tal
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 mars 2013
kl 18:57:29
18/3 23:16:18
150 kr
25/3 11:39:14
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn