![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 12769335
*
nr 1276 9335
Harry Wichmann
(1916-1993), Sverige
Färglitografi, Stilleben, numrerad 306/360. Signerad, daterad -79. Motivet: 68x52 cm
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 20:12:52
- Konstnär/Designer
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Läs mer om Harry Wichmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry wichmann litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
6439 Färglitografi
Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:58
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:52
-
6174 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige, färglitogr..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:40
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:41
*
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Läs mer om Harry Wichmann
nr 1276 9335
Harry Wichmann
(1916-1993), Sverige
Färglitografi, Stilleben, numrerad 306/360. Signerad, daterad -79. Motivet: 68x52 cm
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.Läs mer om Harry Wichmann
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry wichmann litografi litografier litografiskt blad stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47 -
6439 Färglitografi
Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:58 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:52 -
6174 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige, färglitogr..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:40 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:41