KONST / Litografier / Färglitografi 13152083
nr 1315 2083
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 135/140, daterad 1976. Motivet: 21x29 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 mars 2020
kl 20:23:27
500 kr
600 kr
23 mar
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson