Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9199727



*

nr 919 9727


Gideon Börje

(1891-1965), Sverige


Gideon Börje (1891-1965), kustmotivf, signed, sheet: 21x30,


MIXED MEDIA, Gideon Börje (1891-1965), kustmotivf, signerad, bladets mått: 21x30


Gideon Börje, Swedish painter, born 1891 in Stockholm, dead 1965.

Estimate:

500

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday October 20 2014
at 19:15:46


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/10 23:05:29 1      Vinnande bud
19/10 20:20:31 2      200 kr
19/10 20:20:31 1      250 kr (Robot)
20/10 17:54:24 3      300 kr
20/10 17:54:24 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Gideon Börje

Gideon Börje, Swedish painter, born 1891 in Stockholm, dead 1965.

Read more about Gideon Börje
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gideon börje kustmotivf svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr