KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 8091308
nr 809 1308
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Akvareller, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), signerade
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 februari 2013
kl 19:11:34
25/2 18:35:08
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman