KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598037
nr 1459 8037
André Demonchy
(f. 1894), Frankrike
Oljemålning, "l'heure du repas", interiör. Signerad. Olja på duk, 45x54cm, yttermått inklusive ram: 51x60cm
André Demonchy, fransk konstnär född 1894.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 4 april 2022
kl 20:45:45
1.900 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr
2.800 kr
6
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
6
3.000 kr
7