ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6365610
*
nr 636 5610
Spegel
1940-tal, Mässingsram, höjd: 116
Utrop:
100 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2010
kl 18:22:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 20:48:24
1
200 kr
22/4 20:58:41
2
250 kr
25/4 12:15:57
3
600 kr
25/4 17:23:53
4
350 kr
25/4 17:24:24
4
450 kr
25/4 17:24:56
4
550 kr
25/4 17:26:18
4
650 kr
26/4 12:32:12
5
1.200 kr
26/4 16:54:47
6
1.200 kr
26/4 16:57:56
6
1.700 kr
26/4 18:06:35
3
2.100 kr
26/4 18:09:11
7
2.400 kr
26/4 18:10:12
3
3.100 kr
26/4 18:15:13
7
2.800 kr
26/4 18:16:02
7
3.000 kr
26/4 18:17:09
7
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 636 5610
Spegel
1940-tal, Mässingsram, höjd: 116
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/4 20:48:24 | 1 | 200 kr |
| 22/4 20:58:41 | 2 | 250 kr |
| 25/4 12:15:57 | 3 | 600 kr |
| 25/4 17:23:53 | 4 | 350 kr |
| 25/4 17:24:24 | 4 | 450 kr |
| 25/4 17:24:56 | 4 | 550 kr |
| 25/4 17:26:18 | 4 | 650 kr |
| 26/4 12:32:12 | 5 | 1.200 kr |
| 26/4 16:54:47 | 6 | 1.200 kr |
| 26/4 16:57:56 | 6 | 1.700 kr |
| 26/4 18:06:35 | 3 | 2.100 kr |
| 26/4 18:09:11 | 7 | 2.400 kr |
| 26/4 18:10:12 | 3 | 3.100 kr |
| 26/4 18:15:13 | 7 | 2.800 kr |
| 26/4 18:16:02 | 7 | 3.000 kr |
| 26/4 18:17:09 | 7 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mässingsram spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



