KONST / Litografier / Färglitografier 15759250
*
nr 1575 9250
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, Trosa, yttermått inklusive ram: 32x47 - 48x52 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2023
kl 19:03:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 13:23:20
1
100 kr
30/10 16:48:46
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier motiv från trosa reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosa trosamotiv
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16
-
6320 Färglitografier
9 st, Astri Bergman-Taube+ 2 st Evert Taube. Färgl..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:06
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 1575 9250
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, Trosa, yttermått inklusive ram: 32x47 - 48x52 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/10 13:23:20 | 1 | 100 kr |
| 30/10 16:48:46 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier motiv från trosa reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosa trosamotiv
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:16 -
6320 Färglitografier
9 st, Astri Bergman-Taube+ 2 st Evert Taube. Färgl..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:06



