KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4242019
nr 424 2019
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Akvarell, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 'Naken kvinna vid fjällbäck', signerad, 21x24 (ngt missfärgad)
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason