KONST / Litografier / Färglitografi 15286398
nr 1528 6398
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 162/360, daterad -54. Färglitografi, bildmått: 70x53 cm, yttermått inklusive ram: 85x67 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 mars 2023
kl 20:05:31
20/3 19:14:44
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin