ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9144304
*
nr 914 4304
Spegel
60 x 67
Kondition: slitage, skador
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 september 2014
kl 19:07:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 22:11:36
1
100 kr
24/9 23:09:10
2
200 kr
25/9 12:36:16
3
300 kr
28/9 13:49:43
4
350 kr
28/9 19:17:49
2
400 kr
29/9 15:16:32
1
450 kr
29/9 18:57:34
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:57
-
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:16
-
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:03
-
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:03
-
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:37
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
nr 914 4304
Spegel
60 x 67
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/9 22:11:36 | 1 | 100 kr |
24/9 23:09:10 | 2 | 200 kr |
25/9 12:36:16 | 3 | 300 kr |
28/9 13:49:43 | 4 | 350 kr |
28/9 19:17:49 | 2 | 400 kr |
29/9 15:16:32 | 1 | 450 kr |
29/9 18:57:34 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9032 Spegel
85x66, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:57 -
9092 Spegel
Bemålad, 121x57 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:16 -
9273 Spegel
bronserad, 37x32 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:08
-
9272 Spegel
Bronserad, 37x34 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:03 -
9230 Spegel
Guldbemålad. Bredd: 66 cm, höjd: 95 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:03 -
8193 Spegel
Gustaviansk stil, delvist förgylld. Bredd: 36 cm. ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:37