KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10684379
*
nr 1068 4379
Hjalmar Eneroth
(1869-1964), Sverige
Akvarell, Hjalmar Eneroth (1869-1964), Sydländskt motiv, 26x35
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 20:19:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 16:43:44
1
100 kr
14/11 19:27:44
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hjalmar Eneroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hjalmar eneroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20
*
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hjalmar Eneroth
nr 1068 4379
Hjalmar Eneroth
(1869-1964), Sverige
Akvarell, Hjalmar Eneroth (1869-1964), Sydländskt motiv, 26x35
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 16:43:44 | 1 | 100 kr |
14/11 19:27:44 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hjalmar Eneroth
Hjalmar Eneroth, född 1869 i Vetlanda, död 1964 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Hjalmar Eneroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hjalmar eneroth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:20