KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13521466
*
nr 1352 1466
Ryno Frieberg
(1920-2018), Sverige
Akvarell, Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 1983, blommande träd. Motivet: 23x31 cm
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 18:37:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 08:57:19
1
Vinnande bud
5/10 16:48:22
2
500 kr
5/10 16:48:22
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Läs mer om Ryno Frieberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommande träd ryno frieberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:32
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:04
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, akvarell..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:43
*
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ryno Frieberg
nr 1352 1466
Ryno Frieberg
(1920-2018), Sverige
Akvarell, Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 1983, blommande träd. Motivet: 23x31 cm
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/10 08:57:19 | 1 | Vinnande bud |
| 5/10 16:48:22 | 2 | 500 kr |
| 5/10 16:48:22 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.Läs mer om Ryno Frieberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommande träd ryno frieberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:32 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:04 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:57 -
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, akvarell..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:43



