ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11525480
*
nr 1152 5480
Spegel
1970-tal, Cantu, "Salc", Italien, 48x48
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2017
kl 19:01:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 12:37:03
1
100 kr
11/12 18:53:10
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
*
Spegel
nr 1152 5480
Spegel
1970-tal, Cantu, "Salc", Italien, 48x48
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/12 12:37:03 | 1 | 100 kr |
| 11/12 18:53:10 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter



