![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13699056
*
nr 1369 9056
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Blåsippa. Signerad. Olja på pannå, 21x34 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:02:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 21:52:46
1
100 kr
15/12 21:43:13
2
150 kr
18/12 09:14:05
3
Vinnande bud
19/12 06:13:45
4
250 kr
19/12 06:13:45
3
300 kr (Budbetjänt)
19/12 06:13:55
4
350 kr
19/12 06:13:55
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blåsippa nisse zetterberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Nisse Zetterberg
nr 1369 9056
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Oljemålning, Blåsippa. Signerad. Olja på pannå, 21x34 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 21:52:46 | 1 | 100 kr |
15/12 21:43:13 | 2 | 150 kr |
18/12 09:14:05 | 3 | Vinnande bud |
19/12 06:13:45 | 4 | 250 kr |
19/12 06:13:45 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
19/12 06:13:55 | 4 | 350 kr |
19/12 06:13:55 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nisse Zetterberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blåsippa nisse zetterberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43