ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4798184
*
nr 479 8184
Spegel
Empire stil, 1800-tal, höjd: 67
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 augusti 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/8 12:27:32
1
1.600 kr
13/8 15:27:03
2
2.000 kr
13/8 15:39:13
3
1.900 kr
13/8 15:39:31
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 479 8184
Spegel
Empire stil, 1800-tal, höjd: 67
| Utrop: | 1.200 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 augusti 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/8 12:27:32 | 1 | 1.600 kr |
| 13/8 15:27:03 | 2 | 2.000 kr |
| 13/8 15:39:13 | 3 | 1.900 kr |
| 13/8 15:39:31 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



