KONST / Litografier / Färglitografi 8505058
*
nr 850 5058
Jean-Pierre Cassigneul
(f. 1935), Frankrike
Färglitografi , Jean-Pierre Cassigneul (f. 1935), Kvinna i hatt, signerad 134/150, motivets mått: 65 x 48
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 20:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/9 12:23:10
1
Vinnande bud
- Klassiska
30 sep
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi svenskt och utländskt måleri, silver, 1900-talsdesign av Arne Jacobsen, Yngve Ekström, Berndt Friberg, Svenskt Tenn, Georg Jensen, Stig Lindberg, Lisa Larson, Wiwen Nil ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Cassigneul
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Jean-Pierre Cassigneul
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna i hatt litografi litografier litografiskt blad
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Jean-Pierre Cassigneul
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Klassiska
Läs mer om Jean-Pierre Cassigneul
nr 850 5058
Jean-Pierre Cassigneul
(f. 1935), Frankrike
Färglitografi , Jean-Pierre Cassigneul (f. 1935), Kvinna i hatt, signerad 134/150, motivets mått: 65 x 48
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 5.000 kr |
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/9 12:23:10 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
30 sep
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi svenskt och utländskt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av Arne Jacobsen, Yngve Ekström, Berndt Friberg, Svenskt Tenn, Georg Jensen, Stig Lindberg, Lisa Larson, Wiwen Nil ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
Jean-Pierre Cassigneul
Jean-Pierre Cassigneul, fransk bildkonstnär född 1935.Läs mer om Jean-Pierre Cassigneul
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinna i hatt litografi litografier litografiskt blad
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12